Hotel Riviera Marina v Playa del Cura - září 2017.

Hotelová referentka s dotazníkem o spokojenosti požádala i nás o vyplnění. Více, či méně rozesmátí šmajlíci nám pomohli pochopit, která známka je nejlepší, a která nejhorší. Většinou jsme dali tu nejlepší, jen otázka na úroveň večerního programu zůstala nezodpovězená. Omluvil jsem se, že na tuto otázku odpověď neznáme, protože večer máme svůj vlastní program. Referentka se na mě spiklenecky usmála, ... asi si také po večerech ráda četla . Večer k nám ale i přes zavřené dveře a okna dolehl hlas jakéhosi vůdce zábavy: "aáééoóóhóóúúúúúú" a poslušný dav mu s potleskem odpovídal "aáoóóhóóúííííí". Když se to v různých obměnách dlouho opakovalo, zapochyboval jsem, jestli jsme přece jen neměli dát toho šmajlíka zamračeného, Alena řekla, že to nemůžu posoudit, když tomu nerozumím, a tak jsem v naději na něco hezčího poslušně usínal . Ve snu jsem si ale za svým názorem pevně stál: "aáééoóóhóóúúúúúú" přece v žádné řeči nemůže znamenat něco zábavného.
Pro takové ty "poležajevy" na lehátkách u bazénů to opravdu mohla být skvělá dovča, ale ty naše plánované procházky po okolí nakonec nebyly nic moc. Hory vyprahlé, jednobarevné, prašné, bez vody. Zachránily to menší autobusové výlety do okolí, nádherné přístavní městečko Puerto Mogán, Balito, Puerto Rico a rozsáhlé pískové duny v Maspalomas a hlavně celodenní výlet s firmou Gran canaria servis. Její zástupce pan Karel nás povozil po nejzajímavějších místech ve středu ostrova, zahrnul nás takovým množstvím informací, že kdybychom si zapamatovali jen desetinu, byli by z nás velcí znalci Kanárských ostrovů. Návštěva vesniček Fataga, Tejeda s kultovní mandlovou cukrárnou, Artenara s obývanými jeskynními příbytky a spousta dalších hezkých a zajímavých míst, hřebenová pěší tůra nad centrální calderou, to byly skvělé chvilky nejhezčího dne naší dovolené.
Velké množství hotelových zrcadel, které opticky zvětšovaly prostor, se majitelům vyplatilo také v tom, že mně neustále našeptávaly: nepřežírej se, nepřežírej se! Moc nám totiž v Riviera Marina chutnalo.
Letos mně Alena zakázala zveřejňovat fotky s ní, takže nemají ten šmrnc, a dávám vám pouze písemně, že když se usmívá, je stále tak pěkná jako dřív.© Vít Chlumecký